Замовити дзвінок

Супутникове телебачення

Понеділок, 08 січня 2018 14:11

Питання: Що таке супутникове ТБ? Відповідь: Супутникове телебачення, це технологія, за допомогою якої можна дивитися телевізійні програми, що транслюються з супутника.

Питання: Що для цього потрібно? Відповідь: Потрібно встановити та налаштувати комплект для прийому супутникового ТБ.

Питання: наскільки якісне зображення можна отримати за допомогою супутникового ТБ Відповідь: Якщо провайдер веде мовлення з нормальним бітрейтом, то якість анітрохи не поступається DVD, а HDTV мовлення може бути порівнянно з BD. На жаль супутникові смуги коштують дуже дорого, тому якість зазвичай нижче зазначених вище технологій, але краще ніж IPTV.

Питання: Що входить до комплекту та як його налаштовувати? Відповідь: Супутниковий комплект складається з: А) приймаючої антени; Б) конвертера, який опромінює антену; В) проводів;

Налаштування комплекту полягає в правильному наведенні супутникової антени на супутник та налаштування ПЗ (ресивера, карти) для прийому ТБ програм.

Питання: А детальніше? Як вибрати антену, обладнання, як це все налаштувати.

Відповідь: На це питання не можна відповісти коротко та однозначно. Необхідно розглянути кожен пункт окремо.

Трохи теорії:

Безперечно, всі знають, як працює звичайний телевізор. У місті стоїть телецентр, де стоїть велика антена, її видно з різних куточків міста. Майже у кожній квартирі городянина стоїть телевізор, до якого підключено антену. Це може бути невелика кімнатна, зовнішня або колективна залежно від місця прийому. Телевежа посилає сигнал, ваша антена його приймає та передає по дроту у телевізор, який цей сигнал розшифровує та показує. Супутникові засоби зв'язку працюють за схожим принципом. Спочатку в космос запускають супутники, які виводяться на геостаціонарну орбіту (див. рисунок). Основний момент полягає в тому, що щодо спостерігача на землі супутник завжди нерухомий і знаходиться в одній точці. Потім на супутники, за допомогою потужних антен передають сигнал (телепередачі, інтернет). Супутник цей сигнал приймає і за допомогою своїх передавачів (транспондерів) посилає на землю. Те місце на землі, куди потрапляє сигнал від супутника, називають зоною покриття. Відповідно, є місця, де сигнал сильний, а де слабкий. Надсилання сигналу на землю нагадує роботу ліхтарика в темряві, де в центрі променя яскраво, а по краях вже значно темніше. Передавачі можуть бути спрямовані на якусь певну частину суші, тому, як і в звичайному житті, їхня спрямованість називають променями (європейський промінь, російський промінь, азіатський промінь). Прийом супутникового сигналу дуже схожий на прийом звичайних телевізійних програм. Тільки сигнал із супутника дуже слабкий і зловити його просто не можна. Для цього були придумані супутникові антени, які ще називають супутниковими тарілками (оскільки вони мають схожість за формою зі звичайною тарілкою). Сенс полягає у наступному. Сигнал потрапляючи на тарілку відбивається і завдяки формі антени сходяться на одній точці. Саме в цій точці і є найсильніший сигнал, точка називається фокусом. Для того, щоб приймати цей сигнал, необхідно встановити у фокусі спеціальний пристрій - конвертор, який буде не тільки приймати сигнал, але й додатково опромінювати антену, щоб постаратися забрати весь корисний сигнал. На малюнку нижче видно, як сигнал надходить із супутника (згори) і потім конвертор його ловить. До конвертора підключається спеціальний кабель (про нього буде розказано трохи пізніше), який йде до супутникового ресивера. Телевізійний ресівер, який встановлений у Вас у телевізорі, не може приймати супутниковий діапазон, тому використовується додатковий супутниковий ресівер. Ресивер перетворює сигнал на звичайний телевізійний формат і передає його до Вас у телевізор у вигляді зображення. Підключається як звичайний відеомагнітофон або DVD плеєр. Також існують ресивери, для комп'ютерів, які перетворять сигнал на комп'ютерний формат, про них ми так само поговоримо трохи пізніше.

Перш ніж купувати супутниковий комплект – пам'ятайте, прийом супутникового сигналу можливий лише у разі прямої видимості супутника.

Звичайно, що супутники з землі не побачити (вони знаходяться дуже далеко від землі), але знати, де вони розташовані - потрібно, інакше не налаштувати антену, тому передусім треба навчитися шукати супутники наосліп. Виявляється, це дуже просто. Спочатку потрібно зорієнтуватися біля. Спочатку познайомимося з азимутом. Говорячи просто це точка на колі. Для простоти назвемо її крапкою на горизонті. Тобто. якщо Ви зараз уявите де у Вас північ, то легко зможете визначити де південь, схід чи захід. Кожен супутник знаходиться точно під певним градусом і знаходиться там постійно. Супутники розташовуються не на лінії горизонту, а у вигляді дуги над горизонтом, яка починається майже на сході та закінчується на заході, залежно від місця прийому.

Залишити коментар

Обов'язкові поля (*).